Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Obszar działalności

Obrona w sprawach karnych


W ramach świadczonych usług Kancelaria zapewnia również profesjonalną reprezentację adwokata w toku postępowania karnego. Z uwagi na naszą specyfikę, zwłaszcza w sprawach dotyczących przestępstw przeciwko rodzinie i opiece.

Zdarza się bowiem, że w ramach walki procesowej z drugim małżonkiem, stawiane są nieprawdziwe zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.
Takie zarzuty nie mogą być jednak nigdy bagatelizowane.
Nawet więc w przypadku skazania w tzw. „zawieszeniu” konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe.

Po pierwsze, informacja o skazaniu umieszczana jest w Krajowym Rejestrze Karnym, co zamyka drogę do wykonywania wielu zawodów.
Po drugie, kara w zawieszeniu może zostać w określonych okolicznościach odwieszona.
Po trzecie wreszcie, zgodnie z treścią art. 11 kodeksu postępowania cywilnego, ustalenia wydanego w postępowaniu karnym prawomocnego wyroku skazującego co do popełnienia przestępstwa wiążą sąd w postępowaniu cywilnym.

Co oznacza, że ewentualnie skazujący wyrok karny za popełnienie przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece może mieć np. istotne znaczenie dla ustalenia w postępowaniu rozwodowym winy w rozkładzie pożycia.

Warto więc zastanowić się czy w momencie pojawienia się takich zarzutów, czasem nawet najbardziej nieprawdopodobnym, mimo wszystko nie trzeba ustanowić obrońcy. Skorzystać z usług profesjonalnej Kancelarii.

Zwłaszcza, że podejrzany (oskarżony) może ustanowić obrońcę na każdym etapie postępowania.
Taki obrońca ma prawo udziału we wszystkich czynnościach, w których może uczestniczyć sam oskarżony. Jest uprawiony do składania w jego imieniu wszelkich wniosków (np. o uchylenie aresztu). Ma prawo uczestniczyć w rozprawach sądowych. Przeglądać akta sprawy. Odwiedzać oskarżonego w areszcie.

<