Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Obszar działalności

Adwokat od podziału majątku – Gdańsk, Gdynia, Sopot


W naszej Kancelarii w Gdyni uzyskają Państwo pomoc prawną adwokata specjalizującego się w sprawach o podział majątku. Z naszych usług skorzystać mogą także osoby z Gdańska i innych pobliskich miejscowości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby z regionu potrzebujące profesjonalnej pomocy prawnej w tym zakresie.

Adwokat od podziału majątku – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Podział majątku jest w zasadzie oczywistą konsekwencją rozwodu. Póki bowiem trwa małżeństwo, a co za tym zazwyczaj idzie – wspólność majątkowa między małżonkami, to żaden z nich nie może żądać podziału majątku wspólnego. Chodzi tu o majątek, którego małżonkowie dorobili się w trakcie trwania małżeństwa. Przy okazji rozwiązania związku małżeńskiego należy jednak dokonać owego podziału. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zostaniesz w związku z tym niesprawiedliwie potraktowany/a, to skorzystaj z usług doświadczonego adwokata od podziału majątku w Gdańsku, Gdyni i innych miastach w regionie, którego znajdziesz w naszej Kancelarii.

Rzetelne wsparcie prawne – adwokat od podziału majątku Gdańsk

Z reguły możliwość podziału majątku pojawia się dopiero od daty uprawomocnienia się wyroku rozwodowego.
Niemniej jednak jeszcze w czasie trwania małżeństwa ewentualność podziału majątku wspólnego może pojawić się z następujących przyczyn:

 • małżonkowie postanowią zawrzeć u notariusza umowę o rozdzielność majątkową (tzw. intercyzę);

 • Sąd dokona ustanowienia rozdzielności majątkowej na żądanie jednego z małżonków;

 • Sąd orzeknie separację małżonków;

 • mąż lub żona zostaną ubezwłasnowolnieni lub zostanie w stosunku do któregoś z nich ogłoszona upadłość.

Pamiętajmy przy tym, że co do zasady po ustaniu wspólności majątkowej udziały małżonków w majątku wspólnym są równe.
Jednak w sytuacji, gdy przemawiają za tym ważne powody, nasza Kancelaria Adwokacka może wnosić również o ustalenie nierównych udziałów w tym majątku.

W toku postępowania o podział majątku wspólnego Sąd rozstrzyga także o tym, jakie wydatki i nakłady zostały poczynione z majątku wspólnego na majątek osobisty. Ewentualnie odwrotnie.
Do czego dochodzi na przykład, gdy któryś z małżonków otrzymał darowiznę lub spadek – I to nie tylko przed ślubem, ale nawet już w trakcie trwania małżeństwa. 
Wówczas nasi adwokaci pomagają naszym Klientom sprawiedliwie to rozliczyć. Potrzebujesz doświadczonego adwokata do spraw spadkowych z Gdańska? Zatrudniamy wyspecjalizowanych adwokatów rodzinnych, którzy pomogą Ci na każdym etapie przygotowania do procesu. Zaufaj wykwalifikowanemu adwokatowi od rozwodów w Gdańsku i zyskaj pewność, że rozliczenie majątkowe będzie zgodne z Twoją wizją.

 

Wniosek o Podział majątku wspólnego należy złożyć do właściwego Sądu rejonowego.
Z tej przyczyny nasi Adwokaci zajmują się głównie sprawami Klientów z terenu Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz tzw. małego Trójmiasta (Wejherowo, Rumia, Reda) i okolic.
Niemniej jednak w razie potrzeby, nasza Kancelaria Adwokacka pomaga w postępowaniu o Podział majątku na terenie całego kraju.

Adwokat od podziału majątku – zakres działania

Na co dokładnie możesz liczyć, nawiązując współpracę z naszą Kancelarią w ramach podziału majątku w Gdańsku, Gdyni lub okolicach? W ramach powierzonej sprawy doświadczony adwokat:

 • pomaga skutecznie i sprawnie dokonać Podziału majątku wspólnego;

 • doradza na każdym etapie sprawy (umownym czy sądowym);

 • prowadzi negocjacje ze stroną przeciwną lub z jego Adwokatem;

 • wnosi do Sądu sprawy o Podział majątku wspólnego;

 • zapewnia zastępstwo na rozprawach doświadczonego Adwokata lub Radcy prawnego;

 • reprezentuje w negocjacjach w przypadku, gdy jest możliwość ugodowego dokonania Podziału majątku poprzez zawarcie umowy notarialnej;

 • pomaga w zdobyciu koniecznych dokumentów (odpisy księgi wieczystej, dokumenty urzędowe, bankowe etc).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i przedstawienia nam szczegółów swojej sprawy. Gwarantujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wypracować dla Ciebie satysfakcjonujące warunki podziału majątku. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług również w przypadku potrzeby zatrudnienia adwokata od alimentów w Gdańsku czy przygotowywania się do rozwodu z obcokrajowcem.

<