Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Obszar działalności

Rozwód z cudzoziemcem


Nasza Kancelaria Adwokacka świadczy także pomoc prawną w sprawach takich jak rozwód z cudzoziemcem dla osób z Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz okolic. 

Ponieważ związek małżeński z obywatelem innego państwa nie jest aktualnie już niczym niezwykłym, to w przypadku ewentualnego rozstania małżonków pojawia się wątpliwość czy mimo tego, sprawą o rozwód z obcokrajowcem może zająć się Polski Sąd i Polski Adwokat.

Odpowiedzi na to pytanie udziela m.in. art. 1103 kodeksu postępowania cywilnego.

Nasz Adwokat prowadzący sprawy o rozwód w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i okolicach, świadczy pomoc prawną wówczas, gdy sprawy rozwodowe oraz sprawy o podział majątku należą do polskiej jurysdykcji krajowej.

Zatem wtedy, gdy:

  • oboje małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkania lub ostatnie miejsce zwykłego pobytu w Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli jedno z nich nadal ma miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Rzeczypospolitej Polskiej, lub

  • małżonek będący powodem ma co najmniej od roku bezpośrednio przed wszczęciem postępowania miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Rzeczypospolitej Polskiej, lub

  • małżonek będący powodem jest obywatelem polskim i ma co najmniej od sześciu miesięcy bezpośrednio przed wszczęciem postępowania miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Rzeczypospolitej Polskiej, lub oboje małżonkowie są obywatelami polskimi.

Rzetelna pomoc prawna - rozwód z cudzoziemcem Gdańsk, Gdynia, Sopot

Warto dodać, że z uwagi na specyfikę tego typu spraw, nasza Kancelaria Adwokacka, współpracuje również z tłumaczami przysięgłymi.
Nasi Adwokaci pomagają też uzyskać wymagane do rozwodu z cudzoziemcem dokumenty. Co w przypadku małżeństw z obcokrajowcami nie jest niestety czasem sprawą łatwą.

Jeśli potrzebny Ci doświadczony Adwokat, który służy wsparciem prawnym w Gdańsku, Gdyni, Sopocie lub okolicach, zapraszamy do współpracy. W naszej Kancelarii pomocy prawnej udzieli Ci również:

<