Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Obszar działalności

Adwokat rodzinny Gdynia, Gdańsk, Sopot


Zapraszamy do skorzystania z usług naszej Kancelarii, jeśli potrzebny Państwu doświadczony adwokat rodzinny z Gdyni. Władza rodzicielska, miejsce pobytu dziecka, uregulowanie kontaktów z dziećmi – te wszystkie kwestie pozostają do ustalenia podczas rozwodu. Każde dziecko pozostaje pod władzą rodzicielską aż do uzyskania pełnoletności, a rodzice po rozstaniu często nie potrafią znaleźć wspólnego języka i osiągnąć zgody w zakresie jego przyszłości. Właśnie dlatego warto nawiązać współpracę z dobrym adwokatem od prawa rodzinnego z Gdyni, którego znajdziesz w naszej Kancelarii.

Kiedy warto nawiązać współpracę a adwokatem od prawa rodzinnego?

Władza rodzicielska to z jednej strony ogół spoczywających na rodzicach obowiązków. Z drugiej zaś, ogół przysługujących im praw wobec dziecka. Jako doświadczeni adwokaci rodzinni wiemy, że zakres władzy rodzicielskiej skupia się więc na wykonywaniu pieczy nad dzieckiem i nad jego majątkiem, a także na jego wychowaniu.
Władza rodzicielska musi być jednak wykonywana w interesie dziecka, a nie rodzica.

Zdarza się tymczasem, że rodzice po rozwodzie lub po rozstaniu się, nie są ze sobą zgodni w sprawach wspólnego dziecka. Nie potrafią wspólnie podejmować decyzji – bywają w sporze nawet w zakresie kontaktów. Wówczas pojawia się potrzeba, a wręcz konieczność ingerencji we władzę rodzicielską, w przypadku której warto skorzystać z pomocy fachowca, czyli dobrego adwokata od prawa rodzinnego z Gdańska.

W skrajnych przypadkach władza rodzicielska może zostać zmieniona przez orzeczenie Sądu, który może zdecydować o zawieszeniu, ograniczeniu lub ostatecznie nawet o pozbawieniu władzy rodzicielskiej. Będzie o to jednak ciężko bez pomocy dobrego prawnika rodzinnego.

Wsparcie prawne na najwyższym poziomie – adwokat rodzinny Gdańsk, Gdynia, Sopot

Oczywiście z uwagi na siedzibę naszej Kancelarii Adwokackiej, co do zasady świadczymy pomoc prawną Klientom głównie z terenu Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz tzw. małego Trójmiasta (Wejherowo, Rumia, Reda) i okolic.

Niemniej jednak w razie potrzeby, Adwokat od prawa rodzinnego z naszej Kancelarii pomaga oczywiście również w prowadzeniu spraw na terenie całego kraju. Jeśli więc potrzebujesz wsparcia doświadczonego i skutecznego adwokata od spraw rodzinnych poza Gdańskiem, to zapraszamy do kontaktu!

Adwokat od prawa rodzinnego z Gdyni – zakres działalności

W ramach powierzonej sprawy nasza Kancelaria Adwokacka:

 • reprezentuje w sprawach o ustalenie miejsca pobytu dziecka;

 • o ograniczenie władzy rodzicielskiej;

 • o pozbawienie władzy rodzicielskiej;

 • o uregulowanie kontaktów z dzieckiem;

 • sporządza wszelkie potrzebne pisma;

 • udziela wyczerpujących porad prawnych;

 • zapewnia zastępstwo w sądzie dobrego prawnika rodzinnego – bardzo doświadczonego adwokata lub radcy prawnego;

 • pomaga egzekwować kontakty z dziećmi już uregulowane;

 • pomaga w sporządzaniu porozumienia rodzicielskiego, planu wychowawczego;

 • pomaga w negocjacjach z drugim rodzicem lub jego Adwokatem;

 • reprezentuje w sprawach o zezwolenie na zarządzanie majątkiem dziecka;

 • o zakazanie osobistej styczności z dzieckiem jednemu z rodziców;

 • o zmianę wyroku rozwodowego odnośnie władzy rodzicielskiej czy kontaktów.

Adwokat rodzinny i nie tylko!

Warto skontaktować się z naszą Kancelarią, jeśli potrzebny Państwu dobry adwokat rodzinny z Gdańska, Gdyni oraz okolic. Warto jednak zaznaczyć, że świadczymy również usługi związane z innymi obszarami prawa. Specjalizujemy się także w sprawach spadkowych na terenie Gdańska, Gdyni i innych miejscowości z regionu. Nasi adwokaci zajmują się rozwodami i kwestiami takimi, jak: podział majątku czy alimenty Zatem osoby, które poszukują kompleksowej, a przede wszystkim naprawdę skutecznej pomocy prawnej, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Kancelarii Adwokackiej znajdującej się w centrum Gdyni. Postaw na dobrego adwokata działającego w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i pozostałych miejscowościach z regionu.

<